KULLANMA TALİMATI

BİTMEYEN KARTUŞ KULLANMA TALİMATI

1- Ürünümüz elinize ulaştığında kutudan çıkartırken, tankları lütfen yazıcı ile beraber alınız.Tankların ters dönmemesine ve zarar görmemesine lütfen dikkat ediniz.

2- Yazıcınızı ve bitmeyen kartuş sistemli olan tankları kutudan çıkarttıktan sonra en dikkat etmeniz gereken nokta, yazıcı ile tankların aynı zemin üzerinde durmasıdır. Tankları yazıcınızın üzerine veya yazıcınızdan daha yüksek bir yere koyarsanız yazıcınızın içine mürekkep akar.

3- Yazıcınızın kurulum cdsini bilgisayarınıza takmadan önce ,elektrik kablosunu ve usb kablosunu takınız.Fakat yazıcınızı On/Off tuşundan açmayınız. Cd yi Bilgisayarınıza takınız. Kolay yüklemeyi seçiniz.Yükleme bittikten sonra bilgisayarınızın ekranında yazıcınızı açın usb kabloyu takın ibaresi çıktıktan sonra yazıcınızın üzerindeki On/Off tuşundan yazıcınızı açın.

4- Yazıcınızın yanında monteli olan tam dolu tankların üzerilerinde kapalı küçük ve büyük toplamda 8 adet tıpa mevcuttur. yazıcınızı uyugn zemine yerleştirdikten ve tüm bağlantıları yaptıktan sonra tankların üzerindeki küçük tıpaları açın ve açık bırakın kesinlikle büyük tıpaları açmayın.

Dikkat etmeniz gereknen en önemli nokta küçük tıpaların yazdırma esnasında sürekli açık olmasıdır. aksi halde tank hava almayacak ve mürekkep vakum işlemi yapılamayacaktır.

5- Canon Mp 250/252/270/272/280/282 Vs Mx 320/340 Vs. Yazıcılarda 150 ila 300 sayfa çıktı alındıktan sonra resetleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızın ekranında kartuş bitti ve boşalıyor uyarısı çıkacaktır ve yazıcınız kitlenecektir.Bu uyarı çıkınca yazıcınızın üzerindeki Kırmızı Üçgen simgesine 15 saniye basılı tutmanız gerekmektedir.Bu işlemi yaptıktan sonra yazıcınız resetlenecektir.Resetleme işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızın ekranında kartuş boş uyarısı alsanız bile çıktı almanıza engel olmayacaktır.

LİDER ATILIM BÜRO MAKİNELERİ

TEKNİK SERVİS BİLGİLENDİRME DEPARTMANI .